CHP’li Fikri Sağlar Uyarısını Yaptı

CHP’li Fikri Sağlar Uyarısını Yaptı

Bilindiği üzere CHP’ de referandum sonrasında tartışmalar ayyuka çıkmış durumda. Özellikle CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’ ın basına yansımış olan açıklamaları sonrasında bu tartışmalar biraz daha alevlenmiştir.  CHP Milletvekili Fikri Sağlam ise eleştiriler sonrasında sessizliğini Akşam Gazetesine bozdu.

04 Mayıs 2017 - 16:27

Haber : Kıvanç EDREMİT

Bilindiği üzere CHP’ de referandum sonrasında tartışmalar ayyuka çıkmış durumda. Özellikle CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’ ın basına yansımış olan açıklamaları sonrasında bu tartışmalar biraz daha alevlenmiştir.  CHP Milletvekili Fikri Sağlam ise eleştiriler sonrasında sessizliğini Akşam Gazetesine bozdu. Açıklamalarında Genel başkanı doğrudan eleştiren kelimeler kullandı.  Sağlar’ın açıklamasının ardından ise hakkında disiplin sürecinin başlatılması kararı alındı. Sağlar hakkındaki karar ise Pazar günü Parti Meclisi toplantısı sonrasında açıklanacak. NTV’nin sorularını yanıtlayan Fikri Sağlar kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. İlk soru ise “Referandum süreci tüm zorluklara karşın geride kaldı ancak birbirine yakın çıkan bu sonuç 2019 içinde umut verici ve tablo bu şekilde bir rakamla sonuçlanmışken şimdi partinin neden bu şekilde bir tartışma başlattığı” oldu.

Fikri Sağlar sorunun yanıtında şu ifadeleri kullandı. Parti içerisindeki tartışmaların ortak aklı harekete geçirmektir. Biz ifade ve de düşünce özgürlüğüne her zaman önem veren bir parti oldu başkanlık seçimi ise Türkiye’nin artık son oyunuydu şimdi siyaset biçimi değişti dedi.

%49’luk başarıya bakarsanız bunun aslında sivil halkın bir inisiyatifi olduğunu söyledi. Burada tüm siyasi partiler ve de sivil örgütler çalıştı dolayısıyla bugün ortaya çıkan sonucu da partinin tabanının getirdiğini söylemek mümkün.

Sağlar açıklamasında şimdi 21 Mayıstan sonra bir partinin genel başkanı cumhurbaşkanı olacak peki bu almış olduğu kararlar partinin mi yoksa cumhurbaşkanı olarak kendisinin almış olduğu kararlar mı olacak dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Özgökçe'den Turizm Haftası Mesajı
Başkan Özgökçe'den Turizm Haftası Mesajı
Van'da Sihirli Burun Oyunu
Van'da Sihirli Burun Oyunu