Kaymakam Doğramacı Kursiyerlerle Bir Araya Geldi

Kaymakam Doğramacı Kursiyerlerle Bir Araya Geldi

Van’ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Gürpınar Kadın ve Aile Destek Merkezi’nde (GÜRKADEM) açılan kurslara katılan kursiyerle bir araya geldi. , 17 Ağustos 2017 Perşembe

17 Ağustos 2017 - 23:04

Van'ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Gürpınar Kadın ve Aile Destek Merkezi'nde (GÜRKADEM) açılan kurslara katılan kursiyerle bir araya geldi.

Merkez binasında düzenlenen programda konuşan Belediye Başkan Vekili Doğramacı, ilçede tam donanımlı merkezde kadınların artık üretmesinin önem taşıdığını söyledi. Kadınların açılan kurslarda ürettikleri ürünlerin pazarlanması için belediye olarak çalışma yürüteceklerini ve bu anlamda kadınların kendi ayakları üzerinde durmasının önemli olduğunu belirten Doğramacı, "İlçemizde böyle bir merkezin olması kadınlarımız açısından son derece önemlidir. Buradaki faaliyetlerin her zaman devam etmesini istiyoruz. Burası ilçemizdeki kadınların kalkınması için bir model olacak. Bu şekilde tasarlanan bir merkez, il merkezimizde bile yok. Kadınların olmadığı bir gelecek güzelleşemez. Bu açıdan buradaki kursları ve eğitimleri çok önemsiyoruz" dedi.

Programda konuşan kursiyerler ise, merkez sayesinde sosyal hayata dahil olma fırsatı bulduklarını belirterek, düzenlenen kurslarla meslek öğrendiklerini anlattı.

Program, kursiyerlerin taleplerini dile getirmesinin ardından sona erdi. - VAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Özgökçe'den Turizm Haftası Mesajı
Başkan Özgökçe'den Turizm Haftası Mesajı
Van'da Sihirli Burun Oyunu
Van'da Sihirli Burun Oyunu