Samsung DeX Hakkında Merak Edilenler

Samsung DeX Hakkında Merak Edilenler

01 Nisan 2017 - 17:03

Haber: M.Emin SOLKOL

 

Samsung tarafından tasarlanmış olan DeX adındaki aksesuarı merak uyandırdı.

 

Yeni Galaxy S8 harika tasarımı, güçlü ve hızlı olan işlemcisinin yanı sıra çok yönlü şarj girişi ile de dikkat çekti. Cebinize sığacak küçük bir bilgisayar olan Galaxy S8 özellikleri bakımından masa üstü bilgisayar ile karşılaştırıldığında ekran küçüklüğü fare ve klavyenin kolay bağlanabilir olması ile temel özellikleri bakımında oldukça kullanışlı. 6.2 inçlik ekranı istediğiniz her alanda rahatlıkla yanınızda götüreceğiniz bilgisayarı sizlere sunuyor.

 

Samsung Dex Nedir?

 

Samsung geliştirmiş olduğu sistem sayesinde beşik istasyonu olan DeX ile S8’i istediğinizde büyük bir monitöre bağlamanızı sağlıyor. Çoklu uygulama kullanmak isteyenlere ayrıcalık tanıyor. Dex sayesinde S8 modelleri cihaza yerleştirilerek bu şekilde cep telefonunun klasik ekranı ile masa üstü monitör üzerinden kullanım imkanı elde ediliyor. Fare ile sistemde yer alan uygulamalara rahatlıkla ulaşım sağlanıyor.

 

 

DeX özellikleri bakımında olduğu kadar hafif oluşuyla da kullanıcıların istediklerinde yanlarında rahatça taşıyabilecekleri bir cihazdır. Ek güç kablosu ile kullanıldığından yanında taşınması gerekiyor. Monitör üzerinden kullanım için HDMI kablosu ile DeX’e bağlanmanız kullanım için yeterli olduğundan bu şekilde istediğiniz her durumda cihazı etkin olarak kullanabilirsiniz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Özgökçe'den Turizm Haftası Mesajı
Başkan Özgökçe'den Turizm Haftası Mesajı
Van'da Sihirli Burun Oyunu
Van'da Sihirli Burun Oyunu