Sıhke Caddesi’nde Park Yasağı Uygulaması

Sıhke Caddesi'nde Park Yasağı Uygulaması

Van Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde yaya ve trafik güvenliğini sağlamak için yaptığı çalışmalar kapsamında Sıhke Caddesi’nde sabit duba uygulamasına geçti. , 24 Temmuz 2017 Pazartesi

25 Temmuz 2017 - 23:32

Van Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde yaya ve trafik güvenliğini sağlamak için yaptığı çalışmalar kapsamında Sıhke Caddesi'nde sabit duba uygulamasına geçti.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kent genelinde trafiği rahatlatmak için yaptığı çalışmaları sürdürüyor. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun talimatları doğrultusunda harekete geçen Ulaşım Dairesi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesine bağlı ekiplerin de katılımıyla şehir trafiğinin en yoğun olduğu güzergahlardan Sıhke Caddesi üzerinde sağlı-sollu park yapılmasını önlemek için delinatörler yerleştirdi.

Özellikle yaya geçitleri ve kavşak dönüşlerine park eden sürücüler nedeniyle trafik akışının bazen kilitlenme noktasına geldiğine dikkat çeken belediye yetkilileri, yapılan çalışmalar sayesinde trafik kazalarının ve tıkanmaların önüne geçileceğini söylediler.

Öte yandan, ekipler tarafından Sıhke Caddesi'nde bulunan bordür taşları ve hız kesiciler de sarı renge boyanarak belirgin hale getirildi. - VAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Özgökçe'den Turizm Haftası Mesajı
Başkan Özgökçe'den Turizm Haftası Mesajı
Van'da Sihirli Burun Oyunu
Van'da Sihirli Burun Oyunu