Galaxy S8 Görkemli Bir Lansmanla Merhaba Dedi!
Mazhar Volkan ÜÇGÜL

Mazhar Volkan ÜÇGÜL

Galaxy S8 Görkemli Bir Lansmanla Merhaba Dedi!

06 Nisan 2017 - 19:57 - Güncelleme: 04 Mayıs 2017 - 14:48

Samsung tarafından seri şekilde üretimine devam edilmekte olan Galaxy S ürünlerinin sonuncusu olan Galaxy S8 herkes tarafından merakla bekleniyordu. Tüm dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de tanıtımı yapılacak olan bu ürün için Volkswagen Arena’da görkemli bir lansman hazırlanmış. Hem sanat hem de iş dünyasından çok sayıda ünlü ismin katıldığı lansmanda aynı zamanda tasarımcı Özlem Süer’in modele uygun hazırlamış olduğu bir koleksiyonunun tanıtıldığı defileyle de moda dünyası da lansmana çekildi. Defilenin ardından Nil Karaibrahimgil tarafından verilen mini bir konser sayesinde katılımcılar keyifli dakikalar yaşadılar. İlk aşamada sadece Samsung resmi internet sitesi üzerinden satışı yapılacak olan Galaxy S8 “Sınırları Kaldır” sloganıyla kullanıcılarla buluşuyor.

 

Volkswagen Arena’da düzenlenen tanıtım lansmanı farklı cemiyetlerden pek çok kişiyi de ağırladı. Aralarında Demet Sabancı Çetindoğan, Burcu Ziyal ve Müjde Uzman gibi isimlerin bulunduğu farklı alanlardan isimleri bir araya getiren lansmanda ev sahibi olarak da Barış Gökpınar, DaeHyun Kim ve Tansu Yeğen yer aldı.

 

Tanıtımın yapıldığı ve piyasaya çıkacağının ilk söylendiği zamanlardan bu yana sürekli olarak iPhone 8 modeli ile kıyaslanan bu cihaz bazı özellikleri ile iPhone 8’i de geride bırakabilecek. Bu konuda Samsung Galaxy S8’in ilk dikkat çektiği nokta ekran özellikleri oluyor. Apple hala iPhone 7 Plus modeli için 1080p çözünürlüğe sahip olan ürünü kullanmaya devam ederken Samsung ise Quad HD adıyla anılan çok daha yüksek bir çözünürlükte görüntü elde edilmesini sağlayan teknolojiye ulaşmış durumda. Apple kendi tasarım özelliklerinin ve ürün konseptlerinin bir parçası olarak fiziksel tuş ile kalın çerçeveye sahip olan kasa kullanımlarına devam ediyor olsa da Samsung bu konuda yenilikler yapmaya devam ediyor. Samsung Galaxy S8 modeli artık fiziksel home tuşunun yer almadığı ve tamamen dokunmatik özelliği ile ortaya çıkan bir tuşla kullanılabiliyor. Henüz Apple’ın yeni çıkardığı model hakkında duyurmadığı bir özellik olsa da Galaxy S8’de kullanılmış olan yüz tanıma özelliğinin de Samsung’u bir adım öne çıkarttığını belirtmek gerekir. Kullanıcılar ne fazla şikayet ettiği noktalardan olan şarj ve batarya kullanımı ile ilgili olarak Galaxy S8 modeli ISB-C adıyla hızlı şarj özelliği sağlayan bir teknoloji geliştirmiş. Henüz Apple tarafından üretilmiş herhangi bir iPhone modelinde bulunmayan bu özellik tek başına bile kullanıcıların Samsung Galaxy S8’e yönelmesine sağlayabilecek etkenlerden biri olarak gözüküyor.

 

 

E-mail: mvolkanucgul@vanhaberci.com

GSM: 0544 833 33 65

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar