YGS giremeyen adaylar için müjdeli haber

YGS giremeyen adaylar için müjdeli haber

02 Nisan 2017 - 08:24 - Güncelleme: 06 Nisan 2017 - 19:47

Haber: Emin SOLKOL

 

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı  ziyaret etti. ÖSYM sınavının başlama saatinden 15 dakika  önce sınav yapılacak olan binaların kapılarının kapatılmasına karar karşın verilmiş olan kararın incelendiğini ve bu konuda yazışmalar yapıldığını belirtti.

 

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç  yapmış olduğu ziyaret sırasında gazetecilerin  sorularını cevapladı.  12 Mart'ta yapılmış olan YGS sınavında adayların 15 dakika önce sınav binalarında bulunmasını zorunlu hale getirilmesi nedeniyle yaşanmış olan sorunlara karşı gelen ilk soruya Malkoç idarenin  kural koymakta haklı olduğunu belirtti.  Ayrıca bu duruma kimsenin bir şey söylemesi gibi bir durum söz konusu olmadığını sözlerine ekledi. Ancak bu durumda kurallar konurken idareci arkadaşlarında kimsenin temel hakları ve özgürlüklerinin önüne geçmemesi gerektiğini belirtti.

 

Değerlendirme Hukuksal Alanda Yapılacak!

 

YGS sınavına geç kalan adayların sınava alınmamasına dair yaşanan olaylar üzerine Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç hukuk çerçevesinde bu durumun değerlendirileceği belirtti. Sınav saatinden 14 dakika önce gelenlerin sınava alınmamasının hak ihlali olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Çok sayıda öğrenci sınav saatinden 15 dakika önce binada olmadığı gerekçesi ile sınava alınmamıştı. Bu durumda yapılacak olan hukuksal değerlendirme ile kimsenin hakkının yenmemesine dair çözüm bulunması bekleniyor. Öğrenciler bir yıl boyunca çalışmalarının yalnızca 15 dakika ile heba olması bu durumda çok sayıda öğrencinin hayallerinin yıkılmasına neden oldu.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Özgökçe'den Turizm Haftası Mesajı
Başkan Özgökçe'den Turizm Haftası Mesajı
Van'da Sihirli Burun Oyunu
Van'da Sihirli Burun Oyunu